portrét zmenšenýLukáš Láryš

Fotogalerie uživatele
silueta

Simon Ihn

Fotogalerie uživatele

http://www.simon-ihn.kvalitne.cz/silueta

Pavla Nováková

Fotogalerie uživatele
silueta

Petr Matyáš

Fotogalerie uživatele
silueta

Martin Hrošek

Fotogalerie uživatele

Fotogalerie Zoneramasilueta

Jiří Doležal

Fotogalerie uživatele


  

 

silueta Alena Girášková

Fotogalerie uživatele
silueta

Jiří Duda

Fotogalerie uživatele

 

 milanMilan Mainuš                       

Fotogalerie

HRADEC NAD MORAVICÍ Na fotkách Milana Mainuše

Společenské události Hradce nad Moravicí

 

 

Dne 26.1. 2016 nás navždy opustil  -  fotograf pan Milan Mainuš (1947 – 2016).

 

K fotografování Milana přivedl již v útlém dětství jeho tatínek. Znalosti o fotografii si následně rozšířil u svého prvního opravdového učitele fotografování p. Mgr. Ladislava Sonnka v rámci fotokroužku na Základní škole v Hradci nad Moravicí. Záliba v kinofilmech a na svou dobu moderních výrobcích přerovské Meopty  (Etareta a Flexaret 5) neopustily Milana ani v dospělém věku. Věnoval se především fotografování rodinných událostí, ale zajímala jej také architektura, fauna a flóra – zejména jeho milované zahrádky u domu v Kylešovicích, kam se časem přestěhoval. S nástupem digitalizace ve fotografii si Milan splnil svůj dětský sen - vlastnit opravdovou zrcadlovku. S přibývajícími léty a zkušenostmi se Milan zaměřil na zachycení společenského dění na jeho rodném, milovaném Hradci, a také na odhalování nádhery okolní čarokrásné hradecké přírody.  Zámek, park, hudební festivaly, divadelní a hudební představení, maškarní bály, vernisáže výstav, krásy přírody od jara do podzimu - to vše Milan (pomocí svého fotoaparátu) neúnavně zachycoval po posledních několik let. Pomocí svých nezapomenutelných fotoreportáží se dělil o své prožitky se svými kamarády, přáteli a čtenáři hradeckých novin.

 
  

Členství:

FotoOpava je spolek fotoamatérů, tedy lidí zapálených do fotografie, fotografování a všeho dění kolem. Cílem členů je pravidelně se scházet, hodnotit své fotografie i dovednosti a podělit se o zkušenosti s přáteli. V zájmových skupinkách pak pořádat fotovýlety, či navštěvovat fotograficky zajímavé akce. Vyšším cílem je pořádání soutěží a výstav. Nejsme uzavřenou skupinou a rádi přivítáme nové kolegy do našeho kolektivu. Abychom mohli oslovit širší okruh lidí z Opavy a blízkého okolí, založili jsme i tyto webové stránky.

Kdo se může stát členem :

Členem se může stát každý nadšenec se zájmem o fotografování, který se chce pravidelně účastnit klubových schůzek, přispívat k rozvoji klubu a jeho aktivit.

Registrace stávajících členů fotoklubu a nahrávání fotografií:

Vlevo dole kliknete na vytvořit účet. Do políčka „jméno“ napište vaše jméno ve tvaru: Jméno Příjmení, dále si dejte pozor na správně zadaný e-mailovy kontakt, na ten vám přijde po schválení aktivační email.

Při schvalování účtu vám bude vytvořena osobní složka na fotografie. Omezení velikosti fotografie je zatím nastaveno na 1600 x 900 px a velikost max. 1Mb. Velikost uživatelského prostoru 20Mb. Pro vkládání fotografií na web,se musíte nejdříve zaregistrovat.Nejjednodušší postup jak přidat fotografii je: kliknout na fotogalerii, poté na složku se svým jménem, kde uvidíte, (pokud jste přihlášeni) panel na přidaní fotografie. Druhou možností je přidání fotografií přes uživatelské menu kliknutím na odkaz přidání fotografie. Před nahraváním fotografie musíte vybrat ze seznamu kategorii se svým jménem. Výhodou je, lepší přehled nahraných fotografii.